UGUNSDROŠI SEIFI

Kad runa ir par dokumentiem, ģimenes fotogrāfijām un vērtslietām, kas jums šķiet briesmīgāk – ja tās nozagtu vai tās aizietu bojā ugunsgrēkā? Protams, abas situācijas ir briesmīgas, taču, ja nozagtai mantai vēl ir cerība, ka to varētu atgūt, tad uguns iznīcinātai cerību nav. Iespējams, tas ir viens no iemesliem, kāpēc ugunsdroši seifi ir tik pieprasīti seifu tirgū.

Ugunsdroši seifi pasargās seifa saturu no uguns liesmām, no augstas temperatūras un ūdens, ko izmanto ugunsgrēka dzēšanas laikā. Atšķirībā no citiem seifu veidiem ugunsdroši seifi tiek izgatavoti no ugunsdrošiem materiāliem un šajā gadījumā prioritāte ir ugunsdrošība. Tas nozīmē, ka ugunsdroši seifi nesniedz garantiju pret uzlaušanu.

Ugunsdroši seifi tiek izvēlēti pēc šādiem parametriem:

  • Ugunsdrošības klase - saskaņā ar standartu EN 15569 ugunsdrošības klase mūsu sortimentā piedāvātajiem ugunsdrošajiem seifiem lielākoties ir 60 minūtes, ko apzīmē ar LFS 60P. Apzīmējums 60P norāda, ka seifā esošie papīra dokumenti 60 minūtes tiks pasargāti no sadegšanas pie temperatūras 1010°C. Atkarībā no modeļa ugunsdroši seifi var būt klasificēti kā 30P, 90P vai 120P, kas attiecīgi norāda minūšu skaitu, pie kura papīrs saglabāsies neskarts. Elektroniskajiem datu nesējiem izturības minūšu skaitu attiecīgi apzīmē 60DIS un 120DIS.
  • Uzlaušanas drošības klase – ņemot vērā, ka seifiem ir sešas (no 0 – 6) uzlaušanas drošības klases, ugunsdroši seifi saskaņā ar standartu EN 14450 tiek klasificēti pie S2 klases. Šī ir pietiekama drošības pakāpe ikdienas vajadzībām, bet tā nav paaugstināta drošība.
  • Sertificēta slēdzene – standarta komplektācijā ugunsdroši seifi tiek aprīkoti ar A klases slēdzenēm – mehānisko vai elektroniski vai abiem šiem veidiem.
  • Novietojums – ugunsdroši seifi var būt brīvi stāvoši, stiprināmi pie sienas vai grīdas, gan iebūvēti sienā vai grīdā.

Atkarībā no seifa ražotājvalsts veiktos ugunsdrošības testus apzīmē atšķirīgi. Piemēram, Vācijā veiktos testus apzīmē ar VDMA, Skandināvijā ražotajiem seifiem izmanto apzīmējumu NT FIRE, ASV – UL, bet Japānā JIS. Vācijā ugunsdroši seifi tiek testēti uz kritieniem, lai pārbaudītu, vai tie neatvērsies kritiena brīdī. Šāda metode tiek izmantota, jo ugunsgrēka laikā, lūstot būves konstrukcijām, seifi var krist starp stāviem.

Mēs piedāvājam dažādu modeļu un izmēru ugunsdrošos seifus no pasaulē vadošajiem ražotājiem. Sniegsim visas nepieciešamās konsultācijas, lai palīdzētu jums izvēlēties piemērotāko seifa veidu un modeli.